Ochrana bankovního účtu

Jak si chránit svůj bankovní účet

V současné době je na bankovní účty hleděno jako na virtuální peněženky, prostřednictvím kterých ovládáte své finance. Nejenže na nich máte uložené peníze, ale zároveň s nimi platíte v obchodech a provádíte s nimi bezhotovostní platební styk.

Tyto "virtuální" peníze mohou svádět k falešnému pocitu bezpečí - nikdo vám je neukradne z peněženky, nebo je neztratíte na ulici. Ale opak je pravdou, v dnešní technické společnosti je velice jednoduché přijít i o peníze uložené na účtu. Každý, kdo vlastní běžný účet, by měl proto dodržovat základní pravidla pro jeho bezpečné používání – a právě na ona pravidla se blíže podíváme v dnešním článku.

Bezpečné vybírání hotovosti

Jedním z rizik je výběr hotovosti z bankomatu. Zvláště v bankomatech, které nejsou umístěné uvnitř bankovního sídla, se může objevit falešná klávesnice či cizí zařízení ve štěrbině pro vkládání karty. Pokud zpozorujete cokoli podezřelého, peníze z bankomatu nevybírejte. Při zadávání PINU klávesnici zakryjte vlastním tělem a zadávejte jej bez asistence další osoby.

Ztráta karty – nejčastěji riziko

Kdo by se zadíval do statistik, zjistil by jediné: nejčastěji jsou karty zneužity v důsledku neopatrnosti ze strany jejich majitele. Svou kartu proto používejte s maximální opatrností a uvědomte si, že je jenom vaše. Nedávejte ji z ruky, nikomu ji nepůjčujte a mějte ji neustále na očích. PIN si rozhodně nepište na rub kreditní karty a nikomu jej neprozrazujte.

Jak zacházet s přihlašovacími údaji

V současné době je součástí běžných účtů i internetové bankovnictví, ze kterého můžete spravovat vaše výdaje, platit účty a inkasa, zadávat trvalé platby. I v tomto případě je třeba myslet na maximální bezpečnost. Heslo je dobré složit z malých i velkých písmen a ty proložit znaky a číslicemi.

Buďte opatrní – opatrnost nikdy neškodí

Za poslední dobu se stále více rozšiřují podvodné emaily a spamy od neznámých adresátů, které se vydávají za vaši banku. I kdyby email působil sebevíce důvěryhodně, nikdy neklikejte na odkazy v něm zmíněné, neotvírejte přílohy a nevyplňujte své údaje. Do internetového bankovnictví se přihlašujte jen z jednoho PC, na který nainstalujte antivirový program a ochranu proti spamům.


Doporučujeme: Zaujaly vás tyto webové stránky? Další užitečné rady a tipy naleznete na Univerzální-Půjčce.cz.
Další témata:

Investování pro začátečníky: Jak začít budovat finanční budoucnost
Jak na rychlé půjčky aneb zadlužujte se zodpovědně
Investice do nemovitostí
Jak si chránit svůj bankovní účet
BB Půjčka
Registry dlužníků
SMS půjčka - první půjčka zdarma
Krátkodobé SMS půjčky do 5000 Kč ihned
SMS půjčka - bez 1 kč, bez příjmu
Půjčka bez doložení příjmu - rychle a jednoduše
SMS půjčky pro problémové klienty
Půjčky bez registru a solusu pro každého
Půjčka před výplatou
Půjčka bez doložení příjmu 300tis
Půjčka do výplaty na účet
Zuno spořící účet
Půjčka bez doložení příjmu Cetelem
Půjčky bez registru
SMS půjčka
Nejlevnější dodavatel elektřiny
Na nákup vozu jedině Půjčka na auto ČSOB