Jak na rychlé půjčky aneb zadlužujte se zodpovědně

Jak na rychlé půjčky aneb zadlužujte se zodpovědně

Zadlužit se je snadné. Rychlé půjčky jsou dostupné a ze všech stran na nás útočí reklamy úvěrových společností. Někdy však nedomýšlíme důsledky zadlužení a dostáváme se do finančních problémů a bludného kruhu půjček. Jestliže uvažujete o první nebo další půjčce, přistupujte k tomu zodpovědně. Jaká byste měli dodržovat pravidla?

Zvažte své finanční možnosti

Než si sjednáte úvěr, promyslete si, kde vezmete peníze na splátky. Sestavte si přehled vašich příjmů a výdajů a propočítejte, kolik byste mohli vynaložit na splácení úvěru. Pokud byste přecenili své možnosti, vystavujete se riziku ztráty majetku a osobního bankrotu. Peníze si nepůjčujte pro zaplacení jiných úvěrů, při dlouhodobých finančních problémech ani pro zakoupení nepotřebných věcí.

Zjistěte si dostatek informací

K výběru rychlé půjčky přistupujte zodpovědně a porovnejte různé online nabídky. Zaměřte se nejen na výši úrokové sazby, ale i RPSN, do níž se promítají náklady spojené s půjčkou. Pro financování svých potřeb si vyberte vhodný produkt a v případě potřeby se obraťte na finančního poradce. Pečlivě zvažte, od koho si půjčíte a přečtěte si o úvěrové společnosti nezávislé recenze.

S podpisem smlouvy nepospíchejte

Půjčujete si od významné úvěrové společnosti a říkáte si, že smlouvu o půjčce nemusíte číst? Smlouvu si vždy v klidu prostudujte a než ji podepíšete, měli byste porozumět jejímu obsahu. Někteří poskytovatelé úvěrů mohou vyvíjet nátlak, abyste smlouvu podepsali, protože akce na výhodný rychlý úvěr již další den skončí. Nebuďte unáhlení a raději si půjčte od společností, které vám poskytnou dostatek času a případně vysvětlí podstatné náležitosti smlouvy.

Dejte si pozor na nevýhodná ustanovení

K půjčce přistupujte opatrně. Nový spotřebitelský zákon č. 257/2016 Sb. sice upravuje výši smluvních pokut, ale úvěrové společnosti si mohou naúčtovat neúměrnou částku za zasílání upomínek. Ve smlouvě věnujte pozornost tomu, zda můžete úvěr předčasně splatit a jakým způsobem se budou řešit případné spory. Pro spotřebitele je nevýhodná rozhodčí doložka, neboť spory se řeší mimosoudně a obvykle je vyhraje úvěrová společnost.
Další témata:

Investování pro začátečníky: Jak začít budovat finanční budoucnost
Jak na rychlé půjčky aneb zadlužujte se zodpovědně
Investice do nemovitostí
Jak si chránit svůj bankovní účet
BB Půjčka
Registry dlužníků
SMS půjčka - první půjčka zdarma
Krátkodobé SMS půjčky do 5000 Kč ihned
SMS půjčka - bez 1 kč, bez příjmu
Půjčka bez doložení příjmu - rychle a jednoduše
SMS půjčky pro problémové klienty
Půjčky bez registru a solusu pro každého
Půjčka před výplatou
Půjčka bez doložení příjmu 300tis
Půjčka do výplaty na účet
Zuno spořící účet
Půjčka bez doložení příjmu Cetelem
Půjčky bez registru
SMS půjčka
Nejlevnější dodavatel elektřiny
Na nákup vozu jedině Půjčka na auto ČSOB